Cocktail

Phi Phi - kam vyrazit?

Už jen ležení na pláži na Phi Phi je velký zážitek. Na druhou stranu by ale byla veliká škoda, kdyby člověk nevyrazil dál než do hotelové restaurace. Phi Phi sice nenabízí nic pro milovníky historie, historickou památku tady totiž nenajdete jedinou, na druhou stranu to ale bohatě vynahrazují přírodní scenérie, které toto krásné souostroví nabízí.

Pokud vás tedy zajímá, co můžete zažít, co podniknout a kam se vydat, začtěte se do následujících řádků, které jsou věnované výletům a aktivitám na Phi Phi.

Phi Phi – výlet na Phi Phi Leh

Phi Phi Leh je druhý největší ostrov souostroví. Není to ale žádný obr. Naopak. Od břehů velkého ostrova Phi Phi Don ho dělí pět kilometrů průzračných vln. Výlety na něj se tedy často spojují se šnorchlováním.

Phi Phi Leh by byl jen jeden z mnoha thajských ostrůvků. Slávu mu ale zajistil filmový snímek pláž z roku 2000. Ten se natáčel právě ve zdejší krásné zátoce Ao Maya. I kdy je pravdou, že ta byla ve filmu ještě digitálně upravena. Filmaři nad ní za pomoci počítačových triků umístili vysokou horu, aby „pláž“ působila skutečně odlehle a ukrytě.

Horolezectví na Phi Phi

Strmé vápencové stěny přímo vybízejí k tomu vyšphat až na jejich vrchol a rozhlédnout se po okolí. Na Phi Phi to navíc není až takový problém. Na hlavní ostrově Phi Phi Don funguje několik agentur, které mají horolezectví ve své nabídce. Turisté se navíc do Thajska ani nemusejí tahat s vybavením. To jim tady za poplatek půjčí a navrch je ještě vybaví radami, kde jsou nejlepší lokality.

Phi Phi – ponor k vraku lodi

Phi Phi a jeho okolí je obecně považováno za jednu z nejkrásnějších a nejpůsobivějších lokalit pro potápění. Pokud navíc chcete svůj zážitek ještě o kousek povýšit, pak se můžete vydat i k vraku lodi, který je zhruba v hloubce deseti metrů. Další možností, jak si zvýšit hladinu adrenalinu, je potápění se žraloky obrovskými – ty se v této oblasti objevují v jarních měsících – tedy v době, kdy na Phi Phi pomalu končí hlavní sezona.

Phi Phi – bar ve stylu Jamese Bonda

U thajských břehů se kdysi natáčela část jedné z bondovek. Možná, že právě to inspirovala majitele baru na hlavním ostrově k tomu, aby svůj bar zasvětil právě agentovi Jejího Veličenstva. Pokud tedy mát rádi, když se Martini s vodkou jen protřepe a nemíchá, pak návštěvu tohoto podniku určitě nevynechejte.

O místech, která se nacházejí dál od Phi Phi, najdete více informací na stránce Phi Phi – poznejte okolí. Základní informace o souostroví najdete na stránce Více o Phi Phi a pokud vás snad zajímají perličky z natáčení filmu Pláž, pak se podívejte na stránku Zajímavosti.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

S kým jiným podniknout zájezdy do Thajska, než s ESO travel? Spolehlivá cestovní kancelář byla mnohokrát oceněna jako „nejlepší touroperátor pro Asii a Ameriku“.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@phiphi.cz