Cocktail

Zajímavosti o souostroví Phi Phi

Nechcete se spokojit jen se základními informacemi o Phi Phi ze sekcí Více o Phi Phi a Phi Phi – další informace a naopak chcete znát další zajímavosti a perličky, které se k Phi Phi a vůbec celému Thajsku váží? Pak jste na správném místě. Dozvíte se tady například několik perliček z natáčení film Pláž nebo to, jak nesednout na lep podvodníkům.

Kamera, klapka, jedem… aneb filmaři na Phi Phi

Film Pláž se v místních lokacích natáčel celé dva měsíce. Natáčení prý nebylo vůbec jednoduché, navíc filmaři čelili atakům ochránců přírody. Většina exteriérů je natáčena v zátoce Ao Maya na menším ostrůvku Phi Phi Leh. Konečná podoba místa je ale ovlivněna digitální techonologií – filmaři počítačem nad pláž vystavěli horu.

Režie tohoto snímku se v roce 2000 ujal Danny Boyle. Do hlavní role obsadil tehdejší hvězdu první velikosti – Leonarda di Capria. Mimochodem – ten byl za svůj výkon v tomto filmu nakonec nominovaný na Zlatou malinu – anticenu pro nejhorší herecký výkon roku.

Nesedněte na lep!

Častým nešvarem na thajských letištích a v přístavech jsou takzvaní „naháněči“. Vytipují si vás okamžitě po přistání a v letištní hale vám okamžitě začnou nabízet zaručeně nejlevnější taxi a nejlepší ubytování. Mějte se ale na pozoru – „nejlevnější“ taxi vás obvykle přijde na pořádné peníze a „nejlepší“ ubytování má ke standardu stejně daleko jako Vltava k Amazonce. Tito lidé mají nicméně z každého „uloveného“ turisty slíbenou provizi, a tak se nenechají jen tak odpálkovat a používají nejrůznější finty.

Oběd pěkně z vozíku

Na ostrovech se s tím příliš nesetkáte, ve velkých thajských městech na pevnině, například v Bangkoku, jsou ale „vozíková“ rychlá občerstvení velmi rozšířená. Ceny jsou nízké, nabídka velmi široká. A jak je to s případnými zdravotními riziky? Pokud se vyhnete stánku, který už od pohledu nevypadá čistě a dáte si jen to, co připraví čerstvé přímo před vámi, měly by se vám střevní potíže vyhnout.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

S kým jiným podniknout zájezdy do Thajska, než s ESO travel? Spolehlivá cestovní kancelář byla mnohokrát oceněna jako „nejlepší touroperátor pro Asii a Ameriku“.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@phiphi.cz