Cocktail

Okolí souostroví Phi Phi

Souostroví Phi Phi leží v oblasti provincie Krabi a rozhodně není jediným místem, které v této oblasti stojí za návštěvu. Z těch blízkých jsou to například ještě nejbližší okolí Krabi, souostroví Ko Lanta, Phuket nebo Ko Mook.

Krabi

Těžko říci, která část této provincie je tou úplně nejkrásnější. Nicméně pro Krabi platí charakteristika „zlatý střed“ – co se týká počtu turistů, kteří sem míří, tak kvality služeb. Na své si tady rozhodně přijdou milovníci vodních sportů. Zejména potápění – aby také ne, Thajsko platí za potápěčskou velmoc.

Ko Lanta

I souostroví Ko Lanta patří do provincie Krabi. Největší ostrov Ko Lanta Yai může nabídnout velmi kvalitní ubytování v některém z mnoha resortů, které tady jsou. Velká část z nich se navíc pyšní pomyslnou „nálepkou“ eko.

Souostroví je navíc domovem mořských kočovníků. Až vás tedy omrzí pobyt na pláži, pak není nic jednoduššího než, se vydat do hlavní vesničky ostrova, kde je nomádský dům a v něm ukázky řemesel a malý obchůdek, kde je možné nakoupit tradiční suvenýry.

Phuket

Hledáte skutečný luxus? Pak budete v Phuketu na té nejsprávnější adrese. Neexistuje luxusnější thajské letovisko. Nutno ale podotknout, že neexistuje ani dražší resort, než je Phuket. Na druhou stranu tady turisté dostanou ty nejlepší služby, které Thajsko nabízí.

Ko Mook

Největším lákadlem malého ostrova Ko Mook je Smaragdová jeskyně. Abyste ji ale mohli navštívit musíte předtím proplout tmavým osmdesát metrů dlouhým tunelem. Až na jeho konci je potom menší laguna, od jejíchž břehů se strmě zdvihají vápencové skalní stěny.

A mimochodem – Ko Mook je možná rozlohou malý, co se ale týče množství vydaných potápěčských průkazů, patří mu ve světových tabulkách první místo.

Vzdálenější, ale neméně zajímavá jsou letoviska na ostrovech Ko Tao, Ko Chang nebo Ko Phangan. Milovníci historie by neměli vynechat hlavní město Bangkok, milovníci luxusu jsou pro změnu vítáni v nejluxusnějším thajském letovisku Phuket.

Na turisty se nicméně těší i hříšná Pattaya a dvě letoviska, jejichž názvy si lidé často pletou – Ko Samui a Ko Samet.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

S kým jiným podniknout zájezdy do Thajska, než s ESO travel? Spolehlivá cestovní kancelář byla mnohokrát oceněna jako „nejlepší touroperátor pro Asii a Ameriku“.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@phiphi.cz