Cocktail

Phi Phi – perla Andamanského moře

V provincii Krabi je krásných koutů a míst nepočítaně. Všichni se tady ale shodnou na tom, že první místo v pomyslném žebříčku těch nejkrásnějších míst patří souostroví Phi Phi. Ne nadarmo se Phi Phi, skupince několika málo ostrůvků 45 kilometrů od Phuketu přezdívá „Perly Andamanského moře“.

Souostroví Phi Phi tvoří celkem šestice ostrovů. Tím největším je Phi Phi Don, výrazně menší je Phi Phi Leh. Zbylé čtyři jsou pak více než co jiného jen skaliska porostlá bujnou vegetací a trčící jako varovné prsty z moře.

Phi Phi jako turistická destinace bylo objeveno na počátku 80. let, až do roku 2000 ale platilo spíše za destinaci zaslíbenou nezávislým cestovatelům a baťůžkářům. Změna přišla až po uvedení filmu Pláž. Snímek samotný očekávání tvůrců a producentů sice nenaplnil, ale udělal celému souostroví tu nejlepší reklamu.

Filmové exteriéry na Phi Phi

Paradoxem nicméně je, že na ostrov začali ve velkém jezdit klienti cestovních kanceláří a typy turistů, kterými samotný snímek pohrdal. Filmaři navíc čelili obvinění, že během dvouměsíčního natáčení silně poničili celou zátoku Ao Maya, kde se točilo.

Buď jak buď, Phi Phi je dnes jednou z nejoblíbenějších a zároveň i nejdražších thajských destinací. Na hlavním ostrově Phi Phi Don vzniklo několik rozlehlých plážových resortů a na menší Phi Phi Leh i se slavnou filmovou zátokou se pořádají organizované výlety. Přímo na něm je totiž jakákoliv výstavba zakázaná.

Za žraloky obrovskými na Ko Phi Phi

Mimo to je souostroví Phi Phi uznávanou potápěčskou lokalitou. Hlavně v jarních měsících, kdy se v této oblasti objevují žraloci obrovští, mají instruktoři potápění pořádně napilno. A užijí si tady i fotografové – místní scenérie patří k těm nejpůsobivějším v celém Thajsku. Jak někteří s úsměvem poznamenávají – podobné fotky by nevytvořili ani za pomoci Photoshopu.

Pokud vám tento základní výčet informací nestačí, podívejte se na stránku Phi Phi – další informace. Na stránce Kam vyrazit se zase podrobněji věnujeme tipům na výlet. Stránka Zajímavosti je potom věnována perličkám, které se netýkají jen samotného ostrova, ale obecně celého Thajska.

Poznejte Thajsko více

další oblasti Thajska »

Partneři

Logo ESO travel

S kým jiným podniknout zájezdy do Thajska, než s ESO travel? Spolehlivá cestovní kancelář byla mnohokrát oceněna jako „nejlepší touroperátor pro Asii a Ameriku“.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@phiphi.cz